به منظور توانمند سازی دانش آموزان ، برنامه های آموزشی پیش دبستانی و دبستان نسل هوشمند شامل بخش های زیر می باشد که طیف گسترده ای از اهداف آموزشی و پرورشی را پوشش می دهد :

  • بخش فارسی : این بخش شامل دروس مصوب وزارت آموزش و پرورش در هر پایه می باشد که با استفاده از تکنولوژی های نوین و استفاده از ابزارهای آموزشی مناسب آموزش داده میشود.در این بخش عمده تکالیف دانش آموزان در مدرسه و با حضور معلمین انجام و بررسی می گردد.

 

  • بخش زبان انگلیسی : طبق تحقیقات کودکانی که زبان دوم آموخته اند، خلاق ترند و مهارت بیشتری در حل مسائل دارند. این کودکان توانایی ارتباط با انسانهای بیشتری را دارند ، با فرهنگهای بیشتری آشنا می شوند و بیشتر یاد می گیرند. همچنین به شناخت عمیق تری از تجربیات بشری می رسند و در آینده شانس شغلی بیشتری خواهند داشت.دبستان نسل هوشمند با همین دیدگاه و رویکرد اقدام به طراحی آموزشی و اجرای کلاسهای زبان انگلیسی در طول هفته برای دانش آموزان تمامی پایه ها نموده است.

 

  • بخش کامپیوتر : امروزه متاسفانه دیده می‌شود والدین و معلم‌ها هنوز فکر می‌کنند در مدرسه فقط سه چیز را باید به بچه‌ها آموزش دهند و آن خواندن و نوشتن و حساب است اما باید قبول کرد که زمانه عوض شده است و بچه‌های امروزی وقتی به ۱۰ سالگی می‌رسند، باید در یک سطحی کار با برنامه‌های کامپیوتر، وب‌سایت‌ها و ارتباطات آنلاین را یاد بگیرند چرا که آموزش کامپیوتر به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی امروزی انسان‌ها بدل شده است و آموزش آن برای کودکان یک نیاز اساسی تلقی می‌شود و به نوعی اکنون در اکثر دنیا کار با کامپیوتر از مهدهای کودک به طور جدی آغاز می‌شود و در این میان کودکان ما دو راه بیشتر پیش روی خود ندارند یا کامپیوتر را یاد بگیرند یا در جهانی که لبریز از تکنولوژی است گم شوند.درهمین راستا واحد فناوری اطلاعات دبستان نسل هوشمند اقدام به طراحی دوره های بسیار متنوع و کاربردی جهت آموزش کامپیوتر به دانش آموزان نموده است که علاوه بر مرتفع ساختن نیازهای روزمره آنان موجب کسب رتبه های بیشماری در طی سالهای گذشته در المپیاد های کامپیوتر در سطح ناحیه و استان نیز شده است.

 

  • بخش پرورش مهارت حل مساله و خلاقیت : ایجاد هیجان در دنیایی که تکنولوژی دانش آموزان را خیلی زود به فضاهای لذت‌بخش می‌برد، سخت و سخت‌تر شده است.از این رو بهترین روش برای مجذوب کردن نوجوانان قرن ۲۱، درگیر کردن آن‌ها در فعالیت‌های دستی، خلاق و حل مسأله است. وقتی دانش‌آموزان را مسئول حل مشکلات زندگی واقعی می‌کنیم، ابزاری در اختیار آن‌ها قرار داده ایم که بتوانند راه حل‌های منحصربه‌فرد خود را ارایه دهند و از روش‌های خود در جهت یادگیری استفاده کنند.

 

  • بخش مهارت های زندگی : مهارت‌های زندگی؛ یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب و مؤثر، انجام مسؤولیت‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری صحیح، حل تعارض‌ها و کشمکش‌های بدون توسل به اعمالی که به خود یا دیگران آسیب می‌زنند. برنامه آموزش مهارت‌های زندگی بر این اصل استوار است که کودکان و نوجوانان حق دارند توانمند شوند و نیازمند آن هستند که از خود و علایق‌شان در موقعیت‌های دشوار زندگی دفاع کنند.ما برآنیم تا در کنار آموزشی های متداول فرزندانمان را برای زندگی بهتر بر مبنای داشتن روابطی سالم تر و مناسب تر آماده کنیم.برنامه آموزش مهارت های زندگی در تمامی پایه های تحصیلی برای رسیدن به اهداف فوق اجرا می گردد.

فهرست